top of page

Nørhalne Viser Kunst 2022
Udtrukket kunst - vindere

BEMÆRK: Vindere kan afhente kunstværket

  • Tirsdag d. 6. september kl. 16.30- 17.30

  • Onsdag d. 7. september kl. 19.30-20.30

Kan afhentes på 1. salen i klubhuset (Nørhalnehallen)

Ikke afhentet kunst tilfalder IFNs Kunstvenner

 

  1. Alain Narciss (Bronze skulptur) - Kirsten Madsen, Nørresundby

  2. Allan Bauer (granitskåle) - Margit Ettrup, Nørhalne

  3. Anette Bagger (Maleri) - Mads Kragholm, Nørhalne

  4. Anne Mette Borgkvist (Bronze, stentøj skulptur) - Anne-Mette Svendsen, Brønderslev

  5. Anne Mette Hoier Nielsen (Maleri) - Lene Purkær Stefensen, Svenstrup

  6. Anne-Mette og Marie Weinreich (smykker) - Marie Hassingboe, Nørhalne

  7. Annette Torrild (Oliemaleri) - Eva-Kurt, Aabybro

  8. Anny Svendsen (maleri) - Mona Pedersen, Aalborg

  9. Aqua Dulce (smykker) - Tina Wiuff, Aabybro

  10. Benny Rytter (Fotokunst) - Marianne Knudsen, Spentrup

  11. Betty Nielsen (Maleri) - Joan Nelsen, Nørhalne

  12. Birthe Kjærsgaard (maleri) - Bodil K Salling, Aalborg

  13. Britt Fage (Glas, maleri, grafik) - Udgår

  14. Catherine Collart (Keramik) - Anny Nielsen, Nørhalne

  15. Charlotte Bruun (maleri) - Lena Malmberg, Gistrup

  16. Charlotte Tønder (Bronze skulptur) - Børge Christensen, Hjallerup

  17. Claus Brøndum Sørensen (Maleri) - Henrik Nielsen, Aalborg

  18. Daina Dzimidaviciute Dauksiene (Keramik, stentøj) - Tina Wiuff, Aabybro

  19. Dorte Hauschildt Aagaard (maleri) - Bettina Imhof, Hjørring

  20. Eva Dalby-Jakobsen (Grafiske billeder) - Marianne Knudsen, Spentrup

  21. Hanne Kathrine Krogstrup (Tusch/akvarel og akryl) - Susanne Christensen, Nørhalne

  22. Hanne Larsen (Maleri og grafik) - Ruth Lund Jensen, Hals

  23. Helle Kroer (Maleri) - Jette Christensen, Aalborg

  24. Iben Laursen (collografi) - Esther Andersen, Gistrup

  25. Jane Ekstrøm (Maleri) - Tanja Krage, Nørhalne

  26. Jane Kaptain (maleri) - Flemming Nielsen, Gistrup

  27. Janne Jacobsen (Maleri) - Eva-Elisabeth Jensen, Pandrup

  28. Janni Dalsager Pihl (Maleri) - Anne Port Jensen, Aalborg

  29. Janni Nyby (Maleri) - Hanne Justesen, Hasserisvej, Aalborg

  30. Jette Reinert (Maleri) - Kaj Jørgensen, Nørhalne

  31. Jytte Lyhne (Smykker) - Lis Svendsen. Nørhalne

  32. Kalinka Ranfelt-Tørngren (Maleri og keramik) - Elsebeth Als, Aalborg

  33. Kim Groth (Maleri) - Anne Sund, Nørresundby

  34. Kirsten Gitz Johansen (Maleri) - Lizzie Kristensen, Brovst

  35. Kirstine Falk (Print og maleri) - Ingelise Andersen, Nørhalne

  36. Knud Bentsen (Skulptur i smedejern) - Lisbeth Steen, Frederikshavn

  37. Kurt John Jensen (Skulptur) - Allan Hübertz, Nørresundby

  38. Lars V. Andersen (Fotokunst) - Ingrid Bang Svendsen, Nørhalne

  39. Lene Bruun Kolff (Broderibilleder) - Irma Wøhlk, Nørresundby

  40. Lene Purkær (Bronze skulptur) - Hanne Nielsen, Aabybro

  41. Lis Tulstrup Petersen (Maleri) - Hanne Hansen, Aalborg

  42. Louise Elkjær (Maleri) - Louise Bang, Aalborg

  43. Louise Lange (Keramik) - Annemarie B Hansen, Vestbjerg

  44. Louise Maagaard (Maleri og porcelæn) - Anette Brøndum, Aalborg

  45. Martin Mølgaard (Jernkunst) - Lisbeth Malgaard, Holstebro

  46. Merete Meier (Maleri) - Lajna Nielsen, Vrå

  47. Mette Skov Mærsk (Akvarel) - Else Gerstrøm, Vadum

  48. Michaela Joseph (Keramik) - Henriette Kaarsbo, Hjørring

  49. Niels Jørgen Christiansen (Fotokunst) - Stella Madsen, Aabybro

  50. Pernille Krogh (Blæk på pap) - Ruth Borup, Aabybro

  51. Pia Viborg (Maleri og skulptur) - Lillian E Christensen, Aabybro

  52. Rasa Dzimidaviciute Olesen (Maleri) - Heidi Mogensen, Nørhalne

  53. Rikke Ryge Petersen (Maleri) - Gitte Mikkelsen, Aalborg

  54. Sidsel Brix (Maleri) - Lene Grønbech, Hjørring

  55. Tanja Eijgendaal (Maleri) - Helene Aarøe, Frederikshavn

  56. Tina Ferch (Keramik) - Kasper Bach Johansen, Nørhalne

  57. Torben Mersholm (Maleri og keramikskulptur) - Jane Schultz, Nørhalne

  58. Trine Panum (Maleri) - Hanne Mørch Sørensen, Klarup

  59. Ulla Severinsen (Maleri) - Bente Werner, Aalborg

  60. Vibeke Leighton (Maleri) - Hanne Berntsen, Brovst

  61. Vibeke Valter Wulff (Maleri, relieffer, grafik) - Kaj Eienfeldt Jensen, Aalborg

  62. Yrsa Dunvad (Maleri) - Jette Skinbjerg, Hjallerup

  63. Anne Just (Maleri mv.) - Lissi Jensen, Aabybro

Kunstner - vinder

271651732_4656070677801919_5442883025706301947_n.png
bottom of page